English

Rozwiązania dla myjni samochodowych

Oświetlenie na wielu samoobsługowych myjniach samochodowych jest sterowane za pomocą automatu zmierzchowego. Mimo, iż w danym czasie żadne ze stanowisk nie jest używane światło jest włączone, co w dłuższym okresie generuje znaczne koszty. Są to koszty zarówno związane ze zużyciem energii elektrycznej jak i eksploatacji.

Proponowany przez nas system energooszczędnego oświetlenia dla samoobsługowych myjni samochodowych opiera się na oświetleniu LED oraz czujnikach ruchu. Odpowiednie dobranie parametrów pozwala zoptymalizować wykorzystanie oświetlenia obiektu oraz w znacznym stopniu zredukować wyżej wymienione koszty.

System opiera się na dwustrumieniowych oprawach - po zmroku zostaje włączone oświetlenie orientacyjne aby obiekt cały czas był widoczny dla potencjalnych klientów. Gdy samochód zacznie zbliżać się do myjni czujnik wykryje jego obecność i zwiększy moc oświetlenia. Po opuszczeniu stanowiska przez auto czujnik przełączy oświetlenie ponownie do trybu orientacyjnego po określonym czasie.

Etap 1

Wraz z zachodem słońca, gdy ilość światła jest niewystarczająca automatycznie włączane jest oświetlenie orientacyjne aby myjnia była dobrze widoczna dla przejeżdżających kierowców.

Etap 2

Gdy podjeżdżający do myjni samochód zostaje wykryty przez jeden czujników ruchu włączone zostaje oświetlenie w pełnej mocy.

Etap 3

Po skończonym myciu gdy kierowca odjedzie i czujniki ruchu wykryją jego brak, po zaprogramowanym czasie oświetlenie zostanie ponownie przełączone na tryb orientacyjny o niższej mocy.

Poprzednia strona Wróć do góry