English

O nas

Firma Jatech powstała 2 listopada 2011 roku i jest kontynuacją działalności firmy założonej w 1995 roku, zajmującej się konstruowaniem i produkcją opraw oświetleniowych od wielu lat.


Misją firmy jest produkcja, rozwój i propagowanie oświetlenia opartego na najnowszych rozwiązaniach technologii LED. W swoich produktach wykorzystujemy zarówno diody SMD (ang. Surface Mounted Device) jak i COB (ang. Chip On Board). Naszym flagowym produktem są oprawy LED COB2 wyposażone w najnowocześniejsze elektroniczne mikrofalowe czujniki ruchu. Dotychczas firma Jatech zaopatrzyła w lampy tego typu kilkaset budynków mieszkalnych w wielu miastach w Polsce.


Dzięki wiedzy oraz bogatemu doświadczeniu wprowadzamy do naszej oferty coraz nowsze i bardziej wydajne produkty, aby w jak największym stopniu spełnić wymagania naszych Klientów.

Ściśle współpracujemy z japońskim producentem diod LED COB CITIZEN ELECTRONICS CO., LTD.

Należymy do Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego koordynowanego przez Fundację Rozwoju Lubelszczyzny. Misją klastra jest wspieranie działań związanych z wykorzystaniem źródeł energii w sposób zrównoważony, opierając się na potencjale województwa lubeslkiego.

W dniach 27 - 28 października 2016 wzięliśmy udział w IV Polskim Kongresie Przedsiębiorczości w Lublinie. Pan Jacek Lachowski wystapił w roli eksperta w panelu dyskusyjnym "Smart City - Inteligentne Miasto Przyszłości", w trakcie którego podkreślał istotę zarządzania oświetleniem ulicznym w miastach.

W dniach 16 - 21 listopada 2014 wzięliśmy udział w Polsko Amerykańskim Tygodniu Innowacji w Kalifornii. Wydarzenie zostało zorganizowane m.in. przez MSZ, MG, NCBiR, PARP i Urząd Patentowy. W trakcie PATI mieliśmy okazję zaprezentować naszą innowacyjną technologię w zakresie efektywności energetycznej.

Prowadzimy współprace naukowo-badawczą z Politechnika Lubelską w Lublinie w zakresie wymiany doświadczeń naukowych, dydaktycznych, prowadzenia wspólnych badań w ramach projektów naukowych.

Oprawy LED firmy Jatech znajdują się na Liście Zakwalifikowanych Materiałów i Urządzeń PolSEFF - Programu Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej w Polsce. Projekt ten jest skierowany do przedsiębiorstw sektora MŚP, które chcą zwiększyć efektywność energetyczną.

9 listopada 2013 firma JATECH została wpisana do bazy kluczowych technologii KET (ang. Key Enabling Technologies) zrzeszającą podmioty prowadzące innowacyjną działalność badawczą, wdrożeniową bądź przemysłową, prowadzoną przez Polską Izbę Gospodarczą Zaawansowanych Technologii.

Poprzednia strona Wróć do góry