English

Modernizacja opraw

Oprócz produkcji opraw oświetleniowych LED, zajmujemy się także modernizacją opraw dostarczonych nam przez Klientów. W wielu przypadkach jest to rozsądne przedsięwzięcie, pomagające zaoszczędzić dodatkowe środki finansowe. Zamiast wyrzucać oprawy zainstalowane podczas ostatniego remontu oświetlenia, bardziej opłacalna jest wymiana samego źródła światła na LED. Pozwala to dodatkowo zaoszczędzić na materiałach oraz pracach przystosowawczych. Nie ma potrzeby wykonywania nowych otworów montażowych, zakrywania starych ani odmalowywania powierzchni ściany czy sufitu. Nie wszystkie oprawy można zmodernizować. Najlepsze efekty uzyskuje się w oprawach typu plafoniera, typowych oprawach świetłówkowych np.: 2x36W czy oprawach rastrowych typu 2x18W lub 4x18W zabudowanych lub niezabudowanych w suficie.

Modernizacja opraw oświetleniowych wydaje się szczególnie racjonalna gdy ostatni remont oświetlenia został zakończony stosunkowo niedawno. Zakupione oprawy są w dobrym stanie technicznym a jedynym ich mankamentem jest tradycyjne źródło światła o krótkim okresie żywotności i dużym zużyciu energii. Montaż nowoczesnych modułów LED rozwiązuje oba problemy.

Przykładowa modernizacja oprawy typu High-Bay

Proponujemy modernizację istniejących opraw typu high bay z rtęciowym źródłem światła. Polegałaby ona na wymianie osprzętu lampy i zastąpieniu go modułem oświetleniowym LED o parametrach zestawionych w tabelce poniżej. Gwarancja:

Moc źródła światła Strumień świetlny źródła Barwa światła Wydajność źródła światła Trwałość źródła światła
75W 12000lm 5000K 160lm/W 125000 godzin
94W 13382lm 4000K 142lm/W 125000 godzin

Koszty

Koszty modernizacji uzależnione są od:

  • rodzaju, wymiarów oraz materiału z jakiego wykonana jest oprawa
  • ilości modernizowanych opraw
  • dodatkowych elementów wchodzących w skład oprawy, np. czujnika ruchu
  • pożądanej mocy instalowanego oświetlenia LED

Oszczędności

  • stanowią 40% wydatków na nowe oświetlenie
  • zastosowanie mikrofalowych czujników ruchu i źródeł światła LED obniża koszty zużytej energii nawet o 90%

Ekologia

  • wykorzystanie dotychczas używanych opraw wpływa na redukcję elektrośmieci
  • źródła światła LED są wielokrotnie trwalsze od konwencjonalnych a do ich produkcji nie wykorzystuje się szkodliwej rtęci ani nie emitują promieniowania UV
Poprzednia strona Wróć do góry